Система для гри "Брейн-ринг" має правила
1. Загальні положення
1.1. Даний документ описує правила гри "Брейн-ринг", а також визначає деякі загальноприйняті терміни.
1.2. Змагання з "Брейн-рингу" складаються з матчевих зустрічей (далі - "Бої"). У кожному бою беруть участь 2 команди, якщо інше не встановлено регламентом змагання (далі - "Регламент"). Нижче під командами всюди маються на увазі команди, які беруть участь в поточному бою.
1.3. Під час бою в складі команди може перебувати не більше 6 чоловік. Заміни по ходу бою заборонені, якщо інше не встановлено регламентом.
2. Проведення бою
2.1. Кожен бій складається з одного або декількох питально раундів. У кожному питально раунді задається одне питання.
2.2. Питання "Брейн-рингу" повинні відповідати Кодексу спортивного "Що? Де? Коли? ", Якщо інше не встановлено регламентом.
2.3. Регламент змагання повинен встановлювати кількість питально раундів у бою або умови закінчення бою.
2.4. Мета гри полягає в тому, щоб дати правильну відповідь на питання строго у відведений час. Команди можуть давати відповіді по черзі, але не одночасно. Протягом питального раунду команда може дати не більше однієї відповіді.
2.5. Питання задаються ведучим. Він же оцінює правильність відповідей команд.
2.6. Визначення правильності відповідей проводиться відповідно до Кодексу спортивного "Що? Де? Коли ", якщо інше не встановлено регламентом.
2.7. Якщо регламент дозволяє подачу апеляцій на рішення ведучого, то він повинен містити повний опис процедур подання та розгляду апеляцій.
2.8. Бій вважається завершеним, коли ведучий оголошує його результат.
3. Визначення результатів бою
3.1. За правильну відповідь дала його команда отримує певну кількість ігрових очок (далі - "Окуляри"). Найбільш поширені схеми нарахування очок описані в двох наступних пунктах.
3.2. При грі за схемою без накопичення за кожну правильну відповідь команда отримує 1 очко.
3.3. При грі за схемою з накопиченням використовуються наступні правила:
- за правильну відповідь на перше запитання бою команда отримує 1 очко;
- кількість очок, яка нараховується за правильну відповідь в наступних питально раундах, залежить від результату одного або декількох попередніх раундів;
- якщо в попередньому раунді був дан правильну відповідь, то в поточному раунді за правильну відповідь нараховується 1 очко;
- якщо в попередньому раунді жодна команда не дала правильної відповіді, то в поточному раунді за правильну відповідь нараховується на 1 очко більше, ніж було б нараховано за правильну відповідь в попередньому раунді.
3.4. Схему нарахування очок повинен визначати регламент.
3.5. Переможницею бою оголошується команда, яка набрала за сумою всіх питально раундів більшу кількість очок. Якщо в бою бере участь більше 2 команд, вони розподіляються по зайнятим в бою місцях відповідно до кількості набраних за все питально раунди очок.
3.6. У разі рівності очок у обох команд бій вважається що закінчився внічию. Якщо в бою бере участь більше 2 команд, то в будь-якій парі команд команди з однаковою кількістю очок ділять відповідні місця. Регламент може встановлювати спосіб визначення переможця бою (і / або наступних місць) за однакової кількості очок.
4. Брейн-система
4.1. Для визначення команди, яка отримує право відповіді на питання, використовується спеціальний пристрій (далі - "Брейн-система"). Функції брейн-системи описані в наступних пунктах.
4.2 Брейн-система повинна подавати світловий і / або звуковий сигнал, що означає початок часу питального раунду, відведеного для відповідей (далі початок відведеного для відповідей часу називається "Запуском брейн-системи").
4.3 Брейн-система повинна подавати світловий і / або звуковий сигнал, що означає закінчення часу питального раунду, відведеного для відповідей. Бажано, щоб брейн-система видавала звуковий сигнал раз в секунду в останні 5 секунд відведеного для відповідей часу. В іншому випадку відлік останніх 5 секунд повинен виробляти провідний або його асистент.
4.4. Брейн-система повинна давати командам можливість сигналізувати ведучому про готовність дати відповідь. Як правило, ця функція реалізується у вигляді периферійних пристроїв брейн-системи, що розташовуються по одному у кожної команди (далі - "Кнопок").
4.5. У разі коли одна з команд просигналізувала про готовність дати відповідь (далі - "Натиснула на кнопку"), Брейн-система повинна блокувати сигнали від іншої команди (або від всіх інших команд) до відповідного дії ведучого або його асистента.
4.6. Брейн-система повинна відраховувати час, відведений для відповідей на питання. Коли одна з команд натискає на кнопку, брейн-система повинна зупиняти відлік часу до відповідного дії ведучого або його асистента.
4.7. Брейн-система повинна давати ведучому або його асистенту чітку можливість визначити, чи була кнопка натиснута у відведений для відповідей час, до його початку або після його закінчення.
5. Проведення питального раунду
5.1. Перед початком питального раунду ведучий або його асистент призводить брейн-систему в початковий стан, при якому відлік часу не проводиться, але натискання кнопок реєструються.
5.2. Початком питального раунду є слова ведучого "питання номер", після яких ведучий оголошує номер питання в поточному бою.
5.3. Після оголошення номера питання ведучий зачитує сам питання. Коли читання питання закінчено, провідний вимовляє слово "час", після чого ведучий або його асистент запускає брейн-систему. Проміжок між словом "час" і запуском брейн-системи не повинен перевищувати 3 секунд.
5.4. На початку питального раунду обидві (або всі) команди мають право відповіді на питання поточного раунду.
5.5. Якщо команда натиснула на кнопку після того, як ведучий оголосив номер питання, але до запуску брейн-системи (далі така ситуація називається "Фальстартом"), То команда позбавляється права відповідати на поточне питання.
5.6. Після запуску брейн-системи починається відлік відведеного на відповіді часу. Це час дорівнює 60 секундам. Регламент може встановлювати, що в разі фальстарту відведений на відповіді час зменшується.
5.7. Якщо команда по ходу відведеного для відповідей часу натиснула на кнопку, вона отримує виняткове право дати відповідь на питання. При цьому ведучий або його асистент зупиняє відлік відведеного часу на брейн-системі і переводить систему в стан, при якому вона лише реєструє натискання на кнопку інших команд. Далі ведучий вказує команду, яка дістала право дати відповідь.
5.8. Команда, яка отримала право дати відповідь, повинна негайно визначити одного гравця, що дає відповідь (далі - відповідального гравця). Капітан команди може назвати ведучому відповідає гравця, але не зобов'язаний це робити, якщо інше не встановлено регламентом. Відповідальний гравець повинен негайно дати відповідь. Решта гравців команди повинні зберігати мовчання до закінчення відповіді і не мають права будь-яким чином підказувати відповідає гравцеві.
5.9. Якщо команда порушує якесь із правил пункту 5.8, то її відповідь автоматично визнається неправильним. Факт порушення правил встановлюється ведучим.
5.10. Якщо команда дає правильну відповідь, питально раунд закінчується.
5.11. Якщо команда дає неправильну відповідь, вона позбавляється права на відповідь у поточному раунді. Якщо обидві (або всі) команди втратили право відповіді, питально раунд закінчується.
5.12. Якщо після декількох невдалих спроб відповіді одна команда (або кілька команд) зберігає право відповіді, ведучий або його асистент відновлює відлік часу на брейн-системі (далі така команда називається "Перезапуском брейн-системи").
5.13. Якщо після декількох невдалих спроб відповіді однієї з команд право на відповідь зберегло кілька команд і одна з цих команд натиснула на кнопку до перезапуску брейн-системи, фіксується фальстарт, і дана команда втрачає право відповіді. Якщо право відповіді зберегла тільки одна команда, фальстарт не фіксується.
5.14. Після перезапуску брейн-системи можливі два варіанти відліку відведеного на відповіді часу:
- відлік триває з поточного значення;
- встановлюється нове значення відведеного на відповіді часу (наприклад команда, яка зберегла право відповіді, отримує 20 секунд).
Правило відліку часу після перезапуску системи повинен визначати регламент.
5.15. Якщо відведений на відповіді час минув, питально раунд закінчується.
5.16. Якщо жодна команда не дала правильну відповідь, ведучий оголошує його відразу ж після закінчення питального раунду. Можлива різновид цього правила, коли ведучий не оголошує правильну відповідь і задає те ж саме питання в наступному раунді. В цьому випадку регламент повинен в явному вигляді визначати, скільки раундів поспіль може гратися один і той же питання, а правильну відповідь на питання має бути оголошений до завершення бою.
Відгуки
Ще немає відгуків.